MIRIK'DA MUHTAR ADAYI
Seçimler yaklaşırken Muhtar adayları kendini açıklamaya devam ediyor. Sarıyer Objektif Gazetesi Muhabiri Hakan Kapıcı Büyükdere'den aday olan ve aynı zamanda CHP Büyükdere mahalle başkanı olan İsmail Mırık ile adaylığı hakkında konuştu.

Okuyucularımız için kendinizi tanıtırmısınız?

 

1966 yılında Amasya'da doğdum. Ortaokul mezunuyum . Emekliyim. Evli ve 2 kız 1 erkek çocuk babasıyım. 37 yıldır Büyükdere’de oturuyorum. 1 yıldır CHP Sarıyer İlçesi Büyükdere mahalle başkanıyım .

 

Muhtar adayı oldunuz nasıl karar verdiniz?

 

Evet Büyükdere mahallesinin muhtar adayıyım. İnsanların gösterdiği desteklerden dolayı aday olmaya karar verdim. Bu işide en iyi şekilde yapacağıma eminim ve kendime her açıdan güveniyorum.

 

Büyükdere için nasıl çalışmalarda bulundunuz?

 

Büyükdere'de bugüne kadar bir çok proje yaptık. Örnek olarak  Mühendis Şevket sokakta, spor aletleri yapılması, tretuvar çalışması, zararlı otların temizlenmesi, Cumhuriyet caddesinde demir korkuluk yapılması, imkanı olmayan vatandaşların bahçe duvarının yapılması, Kızılay çıkmaz sokakta asfalt çalışması, Belediyeden araç tahsis edilip Çanakkale Hacı Bektaş ve Konya'ya gezi organizasyonu gibi çalışmalarım oldu. Tabi bu çalışmalarımı devam ettirip mahallemin eksiklerini daima gidereceğim.

 

Büyükdere’nin sorunları nelerdir ve seçildiğiniz zaman siz ne yapacaksınız?

 

Büyükdere ile ilgili bir çok sorun var. Bunları çözmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Pazarın geri gelmesi, Karakolun tekrar Büyükdere’de olması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğim. Mağdur insanları tespit edip Sarıyer Belediyesi ile birlikte bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Kazandığım taktirde Muhtarlık binasının şimdiki yerini taşıyıp güzel bir yerde hizmet vermesini sağlayacağım. Muhtarlığa aza arkadaşlarımızı koyarak, her gün bire bir insanların sorununu çözmek için elimden geleni fazlasıyla yapacağım. Halkın ulaşması için telefonum 24 saat açık olacak. Dar gelirli vatandaşlardan evrak ücreti almayacağım. Aza listesini Büyükdere halkına yararlı olacak insanlardan oluşturacağım. Listemi zamanı geldiğinde açıklayacağım.

 

Büyükdere sakinlerine mesajınız nedir?

 

Ben ve kadrom bu dönem daha yararlı işler yapacağımızdan eminim ve bu konuda iddalıyım. Diğer muhtar adaylarına başarılar diliyorum . Büyükdere halkına en iyi sekil de hizmet verecek kim ise o kazansın. sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar
yüksel karadeniz - 14-08-2013 17:50
başarılar güzel insan
İsim :
Yorum :
FOTO GALERİ